ADRŠPAŠSKO TEPLICKÉ SKÁLY, BROUMOV, NÁCHOD

Vyhledávání zájezdu
České CK
Select country and destination
ADRŠPAŠSKO TEPLICKÉ SKÁLY, BROUMOV, NÁCHOD - Česká republika

ADRŠPAŠSKO TEPLICKÉ SKÁLY, BROUMOV, NÁCHOD

ADRŠPAŠSKO TEPLICKÉ SKÁLY, BROUMOV, NÁCHOD
Doprava:
autobus
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Polopenze

Program:

1. den - odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Příjezd do Hronova, prohlídka města spojeného se životem a tvorbou A. Jiráska. Obec Stárkov, návštěva Mlýna Dřevíček s ukázkami mlynářského řemesla i spuštěním mlýnského kola. Odpoledne návštěva Adršpašských skal a turistický okruh po nejznámějších skalních útvarech - nenáročná trasa na cca 3 hod. V rámci prohlídkové trasy je také možná projížďka na lodičce po romantickém Adršpašském jezírku mezi skalami. K večeru odjezd na ubytování.

2. den – prohlídka města Police nad Metují - náměstí s radnicí a muzea stavebnice Merkur. Odjezd do polského lázeňského městečka Kudowa - Zdroj, procházka lázeňským květinovým parkem i zajímavými lázeňskými stavbami. Odpoledne návštěva Náchoda – zámek, náměstí s kostelem sv. Vavřince, pranýř, kašna. K večeru prohlídka pivovaru Primátor, jehož pivo bylo v roce 2013 oceněno jako nejlepší pivo na světě.

3. den – Broumovské stěny - jedna z nejhezčích vyhlídek od kaple Panny Marie Sněžné na Hvězdě. Procházka po hřebeni skal bohatém na zajímavé skalní útvary až k jednomu z nejkrásnějších panoramat, které se otvírá z tzv. Skalního divadla (cca 1 hod). Přejezd k obci Slavný, odkud opět následuje procházka k hřebeni Broumovských stěn k unikátním skalním útvarům ve tvaru hřibů. Odjezd do Broumova, návštěva areálu Broumovského kláštera (jediná kopie Turínského plátna ve střední Evropě). 

4. den - areál Teplických skal - naučná stezka údolími a skalními chrámovými náměstími. Vyhlídka ze zříceniny skalního hradu Střmen – středně náročná pěší túra (8km), cca 3 hodiny. Odpoledne zastávka v Třebechovicích pod Orebem s návštěvou Třebechovického muzea betlémů. Návrat ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje: vstupné
Doporučená částka na vstupy: cca 500,- Kč

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.