Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina, Bosna a Hercegovina, 30.8.2018, Snídaně
Bosna a Hercegovina
Termín:
30.8. – 9.9.2018
Změnit termín
Délka:11 dní / nocí
Doprava:autobus (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:121100783
11 990 Kč (-0 %)
Popis zájezdu

Bosna a Hercegovina zůstává jedním z mála míst Balkánského poloostrova, které dosud odolává rostoucímu přílivu turistů. Kulturně pestrá mozaika mísící na svém území katolictví, pravoslaví i islám, ale i země skrývající unikátní přírodní perly. Jen s lehkým baťůžkem projdeme sedmi bosenskými pohořími. Navštívíme nejvyšší pohoří Maglić na hranici s Černou Horou, užijeme si zelených luk, vápencových skal, čistých horských jezer, ale také unikátních kulturních památek. Strávíme večer v malebném muslimském městečku Travnik, podíváme se ke slavnému Starému mostu v Mostaru a navštívíme Sarajevo, město křesťanů, židů a muslimů.


Náročnost:

Všechny túry jsou jednodenní, tedy nalehko, denní převýšení 400–1300 m, časová náročnost 5–8 hodin. Náročnější túry lze zkrátit a zjednodušit.


Poznámka:

Zájezd pojede autobusem společně se zájezdem "Bosna a Hercegovina na kole", ale program obou skupin je nezávislý.

7x hotel ve 2 až 4 lůžkových pokojích, 1x horská chata.
Program

1.–2. den:

Odjezd odpoeldne, noční přejezd do Bosny, pohoří Vlašić, které je známé vynikajícím vlašičským sýrem. Nenáročná túra a sestup do Travniku. Prohlídka starého sídla bosenských vezírů, města křivolakých uliček ve strmých stráních se starými mešitami, dřevěnými minarety a mohutnou vyvěračkou Plave vode.3. den:

Přejezd do Hercegoviny, návštěva vodopádů Kravica, opevněného osmanského sídla Počitelj a vyvěračky řeky Buny s dervišským klášterem.4. den:

Túra v krasovém pohoří Crvanj s možností výstupu na nejvyšší vrchol Zimomor (1921 m) s výhledy na skalnaté štíty pohoří Prenj a Velež a hluboké údolí řeky Neretvy. Večerní prohlídka Mostaru a slavného Starého mostu.5. den:

Vyhlídková trasa po travnatých hřebenech pohoří Površ s panoramatickými výhledy na hory NP Sutjeska.6. den:

Nenáročný výlet k Trnovačku jezeru a černohorským salaším Rudinske kolibe, pro zájemce možnost výstupu na nejvyšší horu Bosny a Hercegoviny Bosanski Maglić (2386 m) v NP Sutjeska.7.–8. den:

Výlety v liduprázdném pohoří Zelengora. Kolem jezer Gornje a Donje Bare do údolí řeky Sutjesky, širokým zeleným údolím ke Kladopoljskému jezeru.9. den:

Výstup na Bjelašnicu (2067 m), nejvyšší vrchol stejnojmenného pohoří, prohlídka lyžařského areálu Zimních olympijských her 1984.10.–11. den:

Volný den věnovaný prohlídce Sarajeva, jednoho z nejkrásnějších hlavních měst na Balkáně; památky z dob Osmanské říše, Rakouska-Uherska, Jugoslávie i ze smutné etapy jejího rozpadu. Ochutnání pravé bosenské kávy, nákup suvenýrů na tureckém tržišti; odjezd večer, návrat následující den kolem poledne.

Cena zahrnuje
průvodce, doprava autobusem, místní doprava v NP Sutjeska, 7x hotel, 1x horská chata, 8x místní snídaně, vstupné do NP, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků
Stravování
snídaně
Pořadatelem tohoto zájezdu je Adventura s. r. o., IČ 44264704.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Odjezd
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK