Bosna a Hercegovina

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Bosna a Hercegovina - Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina
Doprava:
autobus
Letiště:
-
Odjezd:
České Budějovice, Praha, Tábor
Strava:
Snídaně
Popis zájezdu

Bosna a Hercegovina zůstává jedním z mála míst Balkánského poloostrova, které dosud odolává rostoucímu přílivu turistů. Kulturně pestrá mozaika mísící na svém území katolictví, pravoslaví i islám, ale i země skrývající unikátní přírodní perly. Jen s lehkým baťůžkem projdeme sedmi bosenskými pohořími. Navštívíme nejvyšší pohoří Maglić na hranici s Černou Horou, užijeme si zelených luk, vápencových skal, čistých horských jezer, ale také unikátních kulturních památek. Strávíme večer v malebném muslimském městečku Travnik, podíváme se ke slavnému Starému mostu v Mostaru a navštívíme Sarajevo, město křesťanů, židů a muslimů.


Náročnost:

Všechny túry jsou jednodenní, tedy nalehko, denní převýšení 400–1300 m, časová náročnost 5–8 hodin. Náročnější túry lze zkrátit a zjednodušit.


Poznámka:

Zájezd pojede autobusem společně se zájezdem "Bosna a Hercegovina na kole", ale program obou skupin je nezávislý.

7x hotel ve 2 až 4 lůžkových pokojích, 1x horská chata.
Program

1.–2. den:

Odjezd odpoeldne, noční přejezd do Bosny, pohoří Vlašić, které je známé vynikajícím vlašičským sýrem. Nenáročná túra a sestup do Travniku. Prohlídka starého sídla bosenských vezírů, města křivolakých uliček ve strmých stráních se starými mešitami, dřevěnými minarety a mohutnou vyvěračkou Plave vode.3. den:

Přejezd do Hercegoviny, návštěva vodopádů Kravica, opevněného osmanského sídla Počitelj a vyvěračky řeky Buny s dervišským klášterem.4. den:

Túra v krasovém pohoří Crvanj s možností výstupu na nejvyšší vrchol Zimomor (1921 m) s výhledy na skalnaté štíty pohoří Prenj a Velež a hluboké údolí řeky Neretvy. Večerní prohlídka Mostaru a slavného Starého mostu.5. den:

Vyhlídková trasa po travnatých hřebenech pohoří Površ s panoramatickými výhledy na hory NP Sutjeska.6. den:

Nenáročný výlet k Trnovačku jezeru a černohorským salaším Rudinske kolibe, pro zájemce možnost výstupu na nejvyšší horu Bosny a Hercegoviny Bosanski Maglić (2386 m) v NP Sutjeska.7.–8. den:

Výlety v liduprázdném pohoří Zelengora. Kolem jezer Gornje a Donje Bare do údolí řeky Sutjesky, širokým zeleným údolím ke Kladopoljskému jezeru.9. den:

Výstup na Bjelašnicu (2067 m), nejvyšší vrchol stejnojmenného pohoří, prohlídka lyžařského areálu Zimních olympijských her 1984.10.–11. den:

Volný den věnovaný prohlídce Sarajeva, jednoho z nejkrásnějších hlavních měst na Balkáně; památky z dob Osmanské říše, Rakouska-Uherska, Jugoslávie i ze smutné etapy jejího rozpadu. Ochutnání pravé bosenské kávy, nákup suvenýrů na tureckém tržišti; odjezd večer, návrat následující den kolem poledne.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.