Bosnou a Hercegovinou do Dubrovníku

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Bosnou a Hercegovinou do Dubrovníku - Bosna a Hercegovina

Bosnou a Hercegovinou do Dubrovníku

Bosnou a Hercegovinou do Dubrovníku
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Popis zájezdu
Bihać • Jajce • Sarajevo • Mostar • Dubrovník • NP Sutjeska

Termín | 17. – 23. září 2018

Cena | 7 990 Kč, příplatek na jednolůžkový pokoj 3 200 Kč

Bosna a Hercegovina je zemí, v níž se mísí atmosféra Střední Evropy a Balkánu. Rozeklané horské kaňony s průzračnými řekami a vodopády, středověké hrady bosenských králů, osmanské mešity a minarety, honosné budovy z dob rakousko-uherské monarchie, srdeční a pohostinní lidé – to vše vytváří jedinečný kolorit této masovým turismem zatím nedotčené země. Kromě podmanivého Sarajeva a ikonického Mostaru navštívíme také perlu Jadranu – okouzlující dalmátský Dubrovník, kdysi mocný městský stát konkurující Benátkám, dnes jedno z nejnavštěvovanějších a turisticky nejatraktivnějších měst v Evropě.
Den 1.
Odjezd z Brna v časných ranních hodinách směr Mikulov, Vídeň, Štýrský Hradec, Záhřeb. V odpoledních hodinách příjezd ke světoznámým Plitvickým jezerům. Návštěva nádherného národního parku, který je od roku 1979 na seznamu UNESCO. Národní park tvoří soustava šestnácti jezer s průzračnou a třpytivou vodou, vzájemně kaskádovitě propojených vodopády – prohlídková trasa trvá 3-4 hodiny. Ubytování v oblasti jezer. Nocleh.
Den 2.
Po snídani překročení chorvatsko-bosenské hranice. První zastávka ve městě Bihać – nejzápadnějším větším bosenském městě, ležícím v údolí smaragdově zbarvené řeky Una mezi horami Plješevica a Grmeš. Prohlídka města, o němž první zmínka pochází z roku 1260 – Fethija džamija, původně gotický kostel, přestavěný po příchodu osmanských Turků na mešitu, katolický kostel sv. Antonína Padovánského, Kapetanova věž a další. Pokračování horskou krajinou do královského města Jajce – kdysi sídla bosenských králů. Zachovaly se zbytky mohutné pevnosti, hradeb a hradebních věží a městské brány, největší atrakcí a symbolem města je ovšem více než 20 metrů vysoký vodopád zakomponovaný do panoramatu města, které bylo v roce 1998 kandidátem na zápis do seznamu UNESCO. Ubytování a nocleh.
Den 3.
Po snídani pokračování do města Travnik – prohlídka města: pevnost Stari Grad s krásným výhledem na město a okolí, mešita Jeni z roku 1549, rodný dům a muzeum Iva Andriće, jediného jugoslávského nositele Nobelovy ceny za literaturu. Cesta směrem do Sarajeva, výjezd do pohoří Bjelašnica, místa konání sarajevských Zimních olympijských her v roce 1984. Fakultativně výjezd sedačkovou lanovkou s možností středně náročného výstupu až na samotný vrchol Bjelašnice do výšky 2 067 m. Odpoledne a večer prohlídky metropole Sarajeva – nábřeží řeky Miljacky s mnoha mosty a místem atentátu na rakouského arcivévodu Františka Ferdinanda d'Este v roce 1914, monumentální budova radnice vybudována českými a rakouskými architekty v pseudomaurském stylu, zničená ve válce v 90. letech a nyní kompletně zrekonstruovaná, pěší zóna Ferhadija, stará obchodní čtvrť a tržnice Baščaršija připomínající Istanbul mnoha starými mešitami a památkami z osmanského období, z nichž nejstarší a nejznámější je Gazi Husrev-begova mešita z roku 1530. Nocleh v Sarajevu.
Den 4.
Po snídani cesta malebným údolím řeky Neretvy do hlavního města převážně Chorvaty obývané Hercegoviny – Mostaru. Prohlídka centra města včetně slavného Starého mostu. Pokračování na jih k vodopádům Kravica – možnost koupání. Následuje město Počitelj, ležící na levém břehu Neretvy. Díky své poloze na úpatí skalního návrší a památkám orientálního charakteru patří k nejpěknějším místům v Hercegovině. Přejezd na ubytování, nocleh.
Den 5.
Po snídani přejezd do Dubrovníku (UNESCO). Celodenní pobyt ve městě nazývaném Perla Jadranu. Procházky starým městem, kolem mohutných hradeb. Možnost vyjet lanovkou s nezapomenutelným výhledem na staré město. Pro zájemce možnost koupání. Přejezd na ubytování.
Den 6.
Po snídani krátká prohlídka města Trebinje – nejjižnějšího města Bosny a Hercegoviny ležícího na řece Trebišnjica, nazývaného městem slunce, vína a platanů. Pokračování do národního parku Sutjeska – místa krutých bojů mezi partyzány pod velením Josipa Broze Tita a okupanty za druhé světové války. Národní park nabízí jedny z nejkrásnějších scenérií na Balkáně, nachází se v něm i nejvyšší hora Bosny a Hercegoviny – Maglić (2 386 m). Možnost středně náročné turistiky. Navečer přejezd na ubytování do Sarajeva, volno ve městě.
Den 7.
Po snídani prohlídka tzv. Tunelu naděje, který byl vykopán během obléhání Sarajeva v roce 1993. Tunel patřil k nejstřeženějším tajemstvím Sarajeva, vedl přímo pod letištní plochou, byl dlouhý 720 metrů a putovalo tudy do obleženého města jídlo, zbraně i elektřina. Poté krátká zastávka ve čtvrti Ilidža – lázeňském předměstí Sarajeva, jehož léčivé vody znali už Římané. Procházka Velkou alejí k pramenům řeky Bosny, která dala název celé zemi. Odjezd do Česka, příjezd do Brna v nočních hodinách.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.