Garni Esperia

Garni Esperia, Itálie, Jižní Tyrolsko - Trentino, Dolomity Superski, Civetta, 30.6.2018, Snídaně
Garni Esperia
Termín:
30.6. – 7.7.2018
Změnit termín
Délka:8 dní / 7 nocí
Doprava:vlastní (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:133248559
6 890 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Poloha
Civetta - Alleghe, jezero Lago di Alleghe - 100 m, centrum - 100 m, lanovka - 100 m
Vybavenost a služby
recepce, restaurace / bar, jídelna pro snídaně / společenská místnost s TV, wi-fi připojení k internetu, vlastní minipivovar, úschovna jízdních kol, veřejné parkoviště přímo u objektu
Stravování
snídaně: formou italského bufetu včetně nápojů a servírovaných sýrů, salámů, šunky, …
Popis pokojů
P2/3/4: pokoj s manželskou postelí či 2 samostatnými lůžky, sociální zařízení, balkon; 3. a 4. lůžka vždy pevná, u čtyřlůžkových pokojů možnost palandy
Vybavenost pokojů
TV sat., telefon, trezor
Vzdalenost od moře
100
Popis střediska
Dolomity – nejkrásnější část Italských Alp

Dolomity jsou významným horským masivem Italských Alp rozkládajícím se v severní části Itálie, z převážné části na východ od Bolzana. Pohoří má 18 vrcholů vyšších než 3.000 m a skládá se z mnoha menších, často velmi rozličných horských skupin. Oblast charakterizují typické bělostné dolomitové srázné stěny, věžovité vrcholy, rozeklané skalní hřebeny a bizarní tvary některých štítů. V době ledové pak ledovce formovaly hluboká údolí a zároveň narušily křehké skalní masivy. Na území Dolomit lze nalézt všechny typy horské krajiny od horských luk po skalní masivy s ledovci. Název Dolomity se ujal teprve po 1. světové válce, dříve se nazývaly Monti Pallidi (Bledé hory). Z urputných bojů této války zbyla v horách řada pevnostních staveb a dodnes viditelných pozůstatků konfliktu, který připomíná i muzeum v oblasti 5 Torri a Lagazuoi nad Cortinou d’Ampezzo. Nejkrásnější část Dolomit se táhne od oblasti Cortiny d’Ampezzo na západ, kde leží ve středu celého masivu nejvyšší vrchol celých Dolomit, ledovcem pokrytá Marmolada (3.343 m n. m.).Okruh 3 kulturami přes 4 mýtické průsmyky nejlépe na 2 kolech

Severněji se pak zvedá horská skupina Sella, jež je v zimě zbožňována lyžaři díky obousměrnému okruhu Sella Ronda, v létě pak cyklisty i motorkáři zdolávajícími nekonečné serpentiny 4 mýtických průsmyků Passo Pordoi, Passo Sella, Passo Gardena a Passo Campolongo. Masivem Sella prochází jazyková hranice, severní část náleží do německojazyčné provincie Bolzano, jižní do italsky hovořících provincií Belluno a Trento. Některá údolí centrálních Dolomit však před stovkami let osídlilo ještě zajímavé etnikum - Ladini. Tento nejmenší evropský národ čítá asi 30.000 osob hovořících jazykem podobným švýcarské rétorománštině. Pestrý mix kultur včetně rozličných dialektů, lokálních gastronomických specialit činí už tak mimořádně zajímavý horský region ještě atraktivnějším.Místo, kde se zrodily „ferraty“ a kde se psala historie horolezectví

Dolomity jsou turisticky velmi vyhledávané. Mnoho lidí dnes navštěvuje Dolomity kvůli zajištěným cestám „vie ferrate“. Ferraty mají v pohoří velkou tradici. Právě zde se za první světové války zrodila myšlenka zajištěných cest, které měly původně napomáhat pohybu vojáků v nepřístupném terénu.


Dolomity jsou také rájem horolezců. Zde se psala historie světového horolezectví. V létě zde lze absolvovat mnoho výstupů od lehoučkých až po nejextrémnější výstupy.Unikátní příroda zapsaná na seznam Světového dědictví UNESCO

V horách žijí medvědi, kozorožci, kamzíci, svišti, orli, tetřevi a mnoho dalších vzácných druhů fauny. V Dolomitech nalezneme celou řadu chráněných území, označovaných jako Parco naturale. Roku 2009 byly Dolomity zapsány na seznam Světového dědictví UNESCO.Cortina d´Ampezzo je nejslavnější italské horské středisko vůbec, dějiště olympijských her v roce 1956. Leží v nejkrásnější části Dolomit pod majestátními štíty Tofane, Cristallo a Tre Cime di Lavaredo. Kouzelné horské jezero Misurina, v němž se zrcadlí bělostné štíty okolních hor, doslova vybízí k osvěžující koupeli. Cyklisté i pěší ocení rozsáhlou síť vysokohorských cest zbudovaných za 1. světové války, včetně několika pozoruhodných pevností. Mezi unikátní zážitky patří jízda na olympijské bobové dráze upravené pro letní provoz. Mondénní centrum Cortiny s luxusními obchody je pak místem vyhledávaným smetánkou z celého světa.


Malga Ciapela je malá horská vesnička s idylickou atmosférou položená pod strmou stěnou jedinečné a slovy nepopsatelné Marmolady, ledovcové královny Dolomit. Ve 3 sekcích odtud stoupá kabinová lanovka na Marmoladu, kde naleznete i působivé muzeum Velké války (tak je v Itálii nazývána 1. světová). Mezi Malga Ciapelou a místní částí obce Rocca Pietore, vesničkou Sottoguda, se nachází Serrai di Sottoguda, hluboká soutěska impozantně zaříznutá do skal v délce 2 kilometry. V létě ke koupání láká též nedaleké Alleghe, rozkládající se u jezera pod horským masívem Civetta.


Val di Fassa je údolí ležící v nejkrásnější části Dolomit pod masivem Sella a nejvyšším vrcholem tohoto pohoří Marmoladou, je osídleno původním ladinským obyvatelstvem udržujícím mnohé unikátní tradice. Poloha přímo v srdci Dolomit zajišťuje ideální výchozí pozici k pěším i cyklistickým výletům do širokého okolí, včetně náročných zajištěných cest na Sellu a Marmoladu, nebo populárního okruhu přes 4 průsmyky. Ideálním místem je Val di Fassa také pro vyznavače paraglidingu, kterých někdy na obloze létá více než ptáků. Z Pozza di Fassa, Vigo di Fassa, Campitella, Canazei , Alby a Penia di Canazei, jakož i z průsmyku Passo Pordoi lze v létě využít k cestě vzhůru pohodlné kabinové lanovky.


Val di Fiemme, údolí začínající jen 25 km východně od Brennerské dálnice, se nejen pro snadnou dostupnost stalo vyhledávaným místem turistů z celého světa. Místní horstvo sice dosahuje relativně nižších nadmořských výšek, ale co do krásy lze podobné najít jen velmi těžko a o ideální podmínky pro aktivní odpočinek zde rozhodně není nouze. Kouzlu místního okolí jen stěží odolá málokterý turista a pro milovníky lezení se tato oblast stala drogou, která se již musí užívat pravidelně. Díky nesmírně široké škále možností vyžití a přívětivosti místních obyvatel zde platí pravidlo, že tuto oblast prostě nelze navštívit jen jednou. Z půvabného města Cavalese, centra oblasti, vede kabinková lanovka na vrchol Alpe Cermis. Úhradou pobytové taxy (ve výši 2 € / den / osoby od 14 let) vzniká klientovi nárok na kartu Fiemme Emotion Card opravňující k bezplatnému využití lanovek po dobu pobytu.


Bressanone (německy Brixen) je s 20 tisíci obyvateli třetím největším městem autonomní provincie Bolzano (Alto Adige/Südtirol), pro 72 % občanů města je mateřským jazykem němčina. Je to historické, umělecké, kulturní, ekonomické, společenské a administrativní centrum oblasti Valle Isarco (Eisacktal). Romantickému historickému centru vévodí původně gotický dóm ze 13. století, raně barokně přestavěný v 17. století. Našinci v Brixenu vyhledávají muzeum dokumentující zdejší nedobrovolný pobyt Karla Havlíčka Borovského.


Marilleva 900 je hlavním turistickým centrem údolí Val di Sole a skvělou základnou pro výpravy do rozsáhlé sítě cyklostezek, pěších tras i pro rafting. Leží u řeky Noce na úpatí areálu Marilleva-Folgarida, jenž propojenými lanovkami zasahuje až do údolí Val Rendena „za kopcem“, kde leží slavná Madonna di Campiglio i níže položené středisko Pinzolo, Typická horská obec Mezzana ležící v těsném sousedství svou malebností částečně kompenzuje účelovou „panelákovitou“ architekturu Marillevy.


Ossana leží ve Val di Sole, údolí v oblasti Trentino pod průsmykem Tonale. U řeky Noce zde lze okusit rafting, canyoning, přechod kaskád po provazovém mostě nebo hydrospeed a samozřejmě zde ideální terény najdou i milovníci horských kol. Z populárních nedalekých termálních lázní Pejo či Rabbi se lze vydat i na náročný trekking do oblasti Ortlerských Alp až do výše přes 3.000 m n. m. V oblasti je množství tenisových kurtů, golfová hřiště, je možno vyzkoušet lukostřelbu, vyjížďku na koních, tandemový paragliding či lezení na umělé stěně.


Cogolo je obec o 800 obyvatelích v údolí Val di Pejo, bočním údolí Val di Sole, Je hlavním sídlem klidného mikroregionu Pejo, známého svou minerální vodou a lanovkami šplhajícími až do výšky 3.000 m n. m. do samého srdce Národního parku Stelvio, jehož část náležící Trentinu má své sídlo právě v Cogolu. Na dosah, ať už autem, na kole, nebo poněkud zdlouhavěji pěší túrou, jsou známá horská střediska Marilleva a Tonale/Ponte di Legno se svými lanovkami (a Passo Tonale i s ledovcem Presena).


Pinzolo leží v údolí Val Rendena nacházejícím se v západní části regionu Trentino; je severojižně orientované a na jihu ústí směrem k největšímu italskému jezeru Lago di Garda. Pinzolo je lanovkami propojeno se známějším sousedním luxusním resortem Madonna di Campiglio. Návštěvníky celoročně láká malebné centrum městečka i bohatá nabídka sportovních aktivit a zábavy. Milovníci horských kol zde najdou ideální terény pro průměrně zdatné i nejdrsnější sportovce s kvalitním značením. Oblíbené jsou trasy vedoucí po starých vojenských cestách z 1. světové války. Oblast platí za Mekku italské cyklistiky a samozřejmostí je množství půjčoven kvalitních kol. Samostatnou kapitolou je trekking v místních horách, které zejména v oblasti Dolomiti di Brenta patří k nejkrásnějším horským sceneriím italských Alp, a můžete zde narazit na vzácnou faunu včetně medvěda.

Výhody a nevýhody
ideální poloha nejen uprostřed úchvatných Dolomit, ale i jen pár kroků od centra a břehu kouzelného jezera
pro danou lokalitu a předkládanou kvalitu vynikající cenové podmínky
prakticky řešené, nově zrekonstruované pokoje s balkonem
příjemné večery v restauraci s vlastním českým (!) pivovarem
slabší zázemí, zejména pak chybějící relaxační centrum
velmi omezená lůžková kapacita a často tedy již velmi brzy vyprodáno
Pořadatelem tohoto zájezdu je FISCHER a.s., IČ 26141647.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...
CK