Julské Alpy - Slovinský Kras

Julské Alpy - Slovinský Kras, Slovinsko, Julské Alpy, 17.7.2018, Snídaně

Julské Alpy - Slovinský Kras

Julské Alpy - Slovinský Kras
Termín:
17.7. – 24.7.2018
Změnit termín
Délka:8 dní / nocí
Doprava:autobus (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:134338272
960 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: JULSKÉ ALPY – SLOVINSKÝ KRAS
Popis
Nenáročná turistika v Julských Alpách. Malé Slovinsko stojí jednou nohou v západní Evropě a druhou ve východní. Mnohá z jeho měst nesou stopy habsburské říše a Benátské republiky. Zatímco v horách máte pocit, že jste v Rakousku. Ve Slovinsku na vás čeká pohádkový Bled, úchvatné Bohinjské jezero a romantické jeskyně Slovinského krasu.
Ubytování
penzion v Bledu
Program
1. den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska.
2. den: JULSKÉ ALPY * MOJSTRANA – zastávka u vodopádu Peričnik. VINTGAR – vycházka romantickou soutěskou pod až 100 m vysokými skalními stěnami ke kostelu sv. Kateřiny. BLED – prohlídka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Vycházka na hrad, možnost vykoupání v jezeře nebo výlet na ostrůvek Blejski otok (možnost zapůjčení pramice) s poutním kostelem. BLEDSKÉ JEZERO – je ledovcového původu, uloženo v malebné kotlině, díky vlivu minerálních pramenů je voda příjemně teplá – až 26OC.
3. den: JULSKÉ ALPY * LAGHI DI FUSINE – romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací podle jezer. PLANICE – skokanské můstky. KRANJSKA GORA – lanovkou na Dom na Vitrancu, možnost nenáročné túry na Ciprnik 1745 m.
4. den: SLOVINSKÝ KRAS * ve Slovinsku se nachází tisíce krásných jeskyní. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ – čeká vás cesta podzemním vláčkem dlouhá 4 km a dalších 1,7 km pěšky podzemními chodbami, krásná krápníková výzdoba. ŠKOCJANSKÉ JAMY – unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány na Seznamu přírodního dědictví UNESCO.
5. den: JULSKÉ ALPY * okruh přes dvě horská sedla. VRŠIČ 1611 m – nejvýše položený slovinský průsmyk. Vycházka. SOČA – vycházka k prameni. TRENTA – turistické středisko v údolí Soče. PREDEL 1156 m – sedlo a hraniční přechod do Itálie. PREDELSKÉ JEZERO – zastávka, možnost vykoupání, nejhezčí partie italských Julských Alp.
6. den: JULSKÉ ALPY * VOGEL 1922 m – lanovkou ke SKI hotelu do výšky 1540 m, lehká túra na Vogel. Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. SAVICA – vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, vycházka podle jezera, možnost vykoupání. Noční přesun přes Rakousko.
7. den: návrat v ranních hodinách.
Stravování
snídaně. Možnost dokoupení večeří za 960,- Kč.
V ceně je zahrnuta
přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně, pojištění a průvodce.
Pořadatelem tohoto zájezdu je Hoška Tour - Lubomír Hoška, IČ 43518621.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK