Krásy Dachsteinu a soutěsky v okolí

Krásy Dachsteinu a soutěsky v okolí, Rakousko, 8.6.2018, Snídaně

Krásy Dachsteinu a soutěsky v okolí

Krásy Dachsteinu a soutěsky v okolí
Termín:
8.6. – 10.6.2018
Změnit termín
Délka:3 dny / nocí
Doprava:autobus (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:133264084
4 990 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Stravování
snídaně
Doprava
autobus
Program
1. den – odjezd z Č. Budějovic v 06.00 hodin, přejezd k druhé nejdelší soutěsce v Rakousku Dr. Vogelgesang Klamm, kde nás čeká stezka dlouhá cca 1,5 km a kolem 500 schodů ze dřeva a kamene (náročnost lehká). Poté prohlídka romantického hradu Strechau – 2. nejrozsáhlejší ve Štýrsku se sbírkou historických automobilů (cca 8 EUR). Odpoledne se vydáme stezkou podél „Divoké vody“ (Wilde Wasser), po cestě Alpinsteig Höll s nádhernými pohledy. Uvidíme nejvyšší vodopád Štýrska, překonáme několik ocelových žebříků, lávek, schodů a padesátimetrový lanový most nad soutěskou až dojdeme k jezeru Riesachsee. Možnost občerstvení v salaši Gfölleralm domácími specialitami a odvážní se mohou i vykoupat (převýšení na trase 240 m). Přejezd na ubytování.

2. den – Po snídani přejezd do Ramsau am Dachstein. Vyjedeme po vysokohorské silnici Dachsteinstrasse ke spodní stanici. Lanovkou Dachstein Panorama-Gondel překonáme převýšení cca 1000 m na Hunerkogel (2.687 m). U horní stanice lanovky se budeme kochat výhledy ze Sky Walk, která trůní na 250 m vysoké strmé skalní stěně Hunerkogel s výhledem na krásy Dachsteinu. V jasných dnech jsou vidět celé Taury, Triglav a až do Čech. Možnost procházky po 100 metrů dlouhém nejvyšším mostu v Rakousku – Dachstein Hängebrücke s adrenalinovou plošinou „Schody do prázdna“ - 14 skleněných schodů (3 EUR). Za mostem možnost návštěvy ledového království, včetně hluboké ledovcové trhliny (10 EUR včetně mostu). Kdo má raději turistiku, vydá se po vyznačeném chodníku k dalšímu z osmi ledovců – Hallstätter Gletscher, lehká turistika v oblasti. Zpět sjedeme lanovkou. Odpoledne zamíříme do soutěsky Wörschach, kde budeme obdivovat krásu vodopádů. Cestou zpět k autobusu projdeme kolem zříceniny hradu Wolkenstein. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hod.
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu 3* se snídaní, služby průvodce, Schladming-Dachstein card - všechny vstupy a lanovky, které nejsou uvedené v programu, pojištění CK
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění, ostatní vstupné
Pořadatelem tohoto zájezdu je RoSlo s.r.o., IČ 26087391.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK