KRÁSY DACHSTEINU A SOUTĚSKY V OKOLÍ

Vyhledávání zájezdu
České CK
Select country and destination
KRÁSY DACHSTEINU A SOUTĚSKY V OKOLÍ - Rakousko

KRÁSY DACHSTEINU A SOUTĚSKY V OKOLÍ

KRÁSY DACHSTEINU A SOUTĚSKY V OKOLÍ
Doprava:
autobus
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Snídaně

PROGRAM:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v 06.00 hodin, přejezd k druhé nejdelší soutěsce v Rakousku Dr. Vogelgesang Klamm, kde nás čeká stezka dlouhá cca 1,5 km a kolem 500 schodů ze dřeva a kamene (náročnost lehká). Poté prohlídka romantického hradu Strechau – 2. nejrozsáhlejší ve Štýrsku se sbírkou historických automobilů (cca 8 EUR). Odpoledne se vydáme stezkou podél „Divoké vody“ (Wilde Wasser). Uvidíme nejvyšší vodopád Štýrska, překonáme několik ocelových žebříků, lávek a schodů dojdeme k jezeru Riesachsee. Možnost občerstvení v salaši Gfölleralm domácími specialitami a odvážní se mohou i vykoupat (převýšení na trase 240 m). Přejezd na ubytování.

2. den – odjezd do Pichlu, jízda lanovkou do horské oblasti Reiteralm. Lehká turistika, procházka podél jezer Waldsee a Untersee až k jezeru Spiegelsee (cca 1,5-2 hod.) nebo středně náročná turistika, panoramatický okruh s řadou plesových jezírek vč. jezera Spiegelsee, stoupání na hřebeny k vrcholu Gasselhöhe (2.001 m), sestup k chatě Gasselhöhehütte (cca 3,5-4 hod.). Ti co by nechtěli túru absolvovat si prohlédnou město Schladming a mohou navštívit místní zážitkový vniřni i venkovní bazén.

3. den – po snídani přejezd do Ramsau am Dachstein. Vyjedeme po vysokohorské silnici Dachsteinstrasse ke spodní stanici. Lanovkou Dachstein Panorama-Gondel překonáme převýšení cca 1000 m na Hunerkogel (2.687 m). U horní stanice lanovky se budeme kochat výhledy ze Sky Walk, která trůní na 250 m vysoké strmé skalní stěně Hunerkogel s výhledem na krásy Dachsteinu. V jasných dnech jsou vidět celé Taury, Triglav a až do Čech. Možnost procházky po 100 metrů dlouhém nejvyšším mostu v Rakousku – Dachstein Hängebrücke s adrenalinovou plošinou „Schody do prázdna“ - 14 skleněných schodů (3 EUR). Za mostem možnost návštěvy ledového království, včetně hluboké ledovcové trhliny (10 EUR včetně mostu). Lehká turistika v oblasti. Zpět sjedeme lanovkou. Odpoledne zamíříme do soutěsky Wörschach, kde budeme obdivovat krásu vodopádů. Cestou zpět k autobusu projdeme kolem zříceniny hradu Wolkenstein. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu 3* se snídaní, služby průvodce, Schladming-Dachstein card - všechny vstupy a lanovky, které nejsou uvedené v programu, pojištění CK

Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, ostatní vstupné

 

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.