POHOŘÍ ROFAN

Vyhledávání zájezdu
České CK
Select country and destination
POHOŘÍ ROFAN - Rakousko

POHOŘÍ ROFAN

POHOŘÍ ROFAN
Doprava:
autobus
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Bez stravy

Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Vydáme se z parkoviště Kanzelkehre (896 m) po lesní cestě směrem k chatě Schermsteinalm a přes sedlo Krahnsattel se dostaneme do nitra sice nevelkého, ale krásného pohoří Rofan. Kdo bude mít ještě dostatek sil a chuti, může si túru prodloužit výstupem na Vorderes Sonnwendjoch (2.224 m) a po úžasné a nenáročné hřebenovce Schafsteig přejít do sedla Schafsattel (2.000 m).
Po cestě uvidíme pasoucí se ovce, kamzíky, sviště aj. Následuje pohodový sestup k chatě Efurter Hütte (1.831 m). (Celkem cca 15 km / 1.200 m).
2. den – čeká nás pohodový výlet ke krásnému jezeru Zireiner See (1.800 m). Cestu k jezeru si zpestříme přechodem přes vrchol Haidachstellwand (2.192 m). Cestu zpět po hřebenovce přes vrcholy Rofanspitze (2.259 m), Rosskopf, Seekarlspitze (2.261 m) a Spieljoch. Tímto obejdeme po turistické cestě všech 5 vrcholů a vrátíme se zpět na chatu Efurter Hütte. (Celkem cca 14 km / 800 m ↑↓).
3. den – Po noci strávené v příjemné chatě nás bude čekat výstup na nejvyšší vrchol pohoří Hochiss (2.299 m). Půjdeme po nenáročné horské pěšině až do sedla pod tímto vrcholem. Odtud bude následovat krátký výstup k vrcholovému kříži a stejnou cestou zpět do sedla. Déle budeme pokračovat sestupem širokým údolím k chatě Dalfazalm (1.692 m) a dále k vodopádům Dalfazer Wasserfall. Sestup k jezeru Achensee (970 m) k autobusu. Možnost koupání. (Celkem cca 12 km / 500 m ↑ + 1.500 m ↓).

Ubytování: nocleh na horské chatě Efurter Hütte (1.831 m). Spí se na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Je nutná vlastní vložka do spacáku. Doporučujeme vzít si vlastní spacák. Příplatek za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji 400,- Kč / osoba.
Stravování: doporučujeme si kupovat večeři a snídani na chatě. Snídaně v ceně cca 8 EUR, polévka cca 5 EUR, hlavní jídlo od cca 10 EUR a pivo od cca 4 EUR. Pokud si chcete vařit sami, je nutné mít vlastní věci na vaření, včetně vařiče. Vařit lze pouze venku, ne v chatě.


Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování na horské chatě v hromadné útulně, služby průvodce, pobytovou taxu, informační materiály, pojištění CK proti úpadku


Cena zájezdu nezahrnuje: stravu, cestovní pojištění

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.