TOSKÁNSKO, CINQUE TERRE A OSTOV ELBA

Vyhledávání zájezdu
České CK
Select country and destination
TOSKÁNSKO, CINQUE TERRE A OSTOV ELBA - Itálie - Toskánsko

TOSKÁNSKO, CINQUE TERRE A OSTOV ELBA

TOSKÁNSKO, CINQUE TERRE A OSTOV ELBA
Doprava:
autobus
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Bez stravy

Program ve spolupráci s CK Mayer Crocus:

1. den - odjezd v odpoledních hodinách z Prahy a Č. Budějovic. Noční přejezd do Itálie.

2. den - výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ vesniček nad mořem Cinque Terre (UNESCO) – tato jedinečná oblast je dostupná pouze vláčky. Autobusem přijedeme do obce Levanto, odtud možnost vláčkem (kdo by nechtěl na pěší turistiku, může zůstat v Levantu – pěkné městečko a písčitá pláž) do obce Monterosso a dále některý z úseků nádherné pěší trasy Cinque Terre – krásné výhledy na romantická městečka u moře, skalnaté pobřeží, romantické zátoky. Večer dojezd na ubytování.

3. den - návštěva nádherných zahrad Vily Garzoni, které patří k nejkrásnějším v celé Itálii. Návštěvníky ohromí nejen schodiště s balustrádami, ale i bazény s vodotrysky lemované pestrými květinovými záhony. Lucca – elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček.

4. den - pobyt u moře.

5. den - Siena (historické centrum Sieny je pod patronací UNESCO) - město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce je obklopeno 16 paláci, gotický dóm. San Gimignano (UNESCO) - jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska, jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. Volterra město alabastru, které dosáhlo svého největšího rozkvětu za Etrusků. Krásné městské brány, impozantní středověké paláce, gotická katedrála ze 13. stol., římské divadlo.

6. den - Pisa (UNESCO) - prohlídka slavného Piazza dei Miracoli – Šikmá věž, Baptisterium, Dóm atd. Odpoledne pobyt u moře.

7. den - ostrov Elba, proslavený pobytem Napoleona, je jeden z nejmalebnějších ostrovů Středozemního moře s velmi členitým pobřežím: výlet do Portoferraia - Napoleonova vila, Medicejská pevnost, možnost koupání (lodě se platí na místě cca 30 EUR).

8. den - pobyt u moře.

9. den - Florencie (UNESCO) – perla Toskánska s monumentálními stavbami florentské renesance – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, Ponte Vecchio přes řeku Arno, kostel Santa Croce s hrobkou Michelangela. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

10. den - příjezd do Č. Budějovic v dopoledních hodinách.

 

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 7x ubytování v apartmánech nebo chatkách (dvoulůžkové pokoje) s možností vaření, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, příplatek na výběr ložnice 350,- Kč / osoba (větší pokoj mívá zpravidla manželské dvoulůžko, menší pokoj oddělená lůžka), ložní prádlo vlastní nebo zapůjčení lůžkovin na místě cca 25,- EUR / osoba.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 2.400,- Kč / osoba
Orientační částka na vstupy je cca 160 EUR + cca 24 EUR na místní průvodce.
ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 15.02.2018 – 300,- Kč.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.